به روز ترین مرجع فایل های فروشگاهی

امروز پنجشنبه 03 مهر 1399
1 نفر آنلاين
تبلیغات
  Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
جستجو
موضوعات
  علوم انسانی
  فنی و مهندسی
  نمونه سوالات
  پزشکی
  کسب و کار
  فیزیک
  سرگرمی
  آشپزی
  غیره
  تاریخ و باستان شناسی
عضویت / ورود

  عضو شويد

  نام کاربری :
  رمز عبور :

  فراموشی رمز عبور؟

  عضویت سریع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آرشیو
آمار و اطلاعات
  بازديد امروز : 30
  ورودي امروز گوگل : 0
  افراد آنلاین : 1
  تعداد اعضا : 2
  اي پي : 3.237.94.109
  مرورگر :
  سيستم عامل :
  امروز : پنجشنبه 03 مهر 1399
کدهای اختصاصی

تبلیغات

تصدیق انحصار وراثت وآئین رسیدگی به اعتراض نسبت به آن

تصدیق انحصار وراثت وآئین رسیدگی به اعتراض نسبت به آن

اولین و مهمترین اقدامی که ورثه پس از فوت متوّفی باید انجام بدهند اخذ گواهی انحصار وراثت است. با اخـذ این گواهی و مشخص شدن تعداد ورثـه و نسبت آنها با متوّفـی و سهم‌الارث ایشان فرآینـد تقسیم و تصفیه امـوال متوّفـی به سهولت انجام می‌گیرد و تکلیف ماترک و مطالبات و بدهی های متوّفی روشن می‌شود. هر چند ظاهراً گواهـی حصر وراثت قاطـع است ولی قانونگذار آن را قابل اعتراض دانسته از جمله آنکه بعضی از افراد با وارث شناختن خود و ذکر اینکه نام آنها در گواهـی نیامدهاعتراض نمایند ولی در خصوص اینکه طلبکاران و بدهکاران متوّفی بتوانند به عنوان معترض مطـرح باشند اختلاف نظر است. به نظر می‌رسد طلبکار حق اعتراض دارد ولی بدهکار حق اعتراض ندارد. در همین راستا در این نوشتار سعی ما بـر این استکه به اولین اقدام وراث برای اثبات هویت و ارتباط خود با مورث و درخواست گواهـی انحصار وراثت و چگونگی صدور آنو موارد اعتراض به گواهـی مزبور بپردازیم. روش تحقیـق در این نوشتار، مبتنی بر روش کتابخانه‌ای و میـدانی بوده و در ایـن راستا سعی شده به آراء و نظریات مشورتی که در این خصوص ارائه شده اشاره و مورد مطالعه و ارزیابی قرار گرفته و تلاششده تا تمـام قوانین ذی‌ربط مورد بررسی و در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد.

بازدید : 159 | تاریخ : چهارشنبه 11 اسفند 1395 زمان : 15:52 | موضوع : | نظرات شما [] ادامه مطلب

تعیین نقش توبه در سقوط مجازات از منظر فقه و حقوق با تاکید بر قانون مجازات جدید

تعیین نقش توبه در سقوط مجازات از منظر فقه و حقوق با تاکید بر قانون مجازات جدید

بازسازی جامعه برمبنای معیارهای اسلامی‌وانسانی‌،بدون باسازی رفتاروشخصیت اعضای آن وبدون تربیت واصلاح افراد‌،امری غیرممکن ودورازواقعیت به نظرمی‌رسد‌.

پیکراجتماع سالم‌،سلول های سالم رامی‌طلبدوبه هراندازه و میزان که افرادجامعه متحول شوندبه همان مقدارنیز می‌توان به تحول اجتماع امید داشت‌.

درقلمرواجتماع نیز‌،بااشخاصی که برمبنای ارزشهای غلط تربیت شده وبا آن خوگرفته اند‌،نمی‌توان

جامعه ای سالم بناکرد‌.لذا آمادگی وقابلیت وسلامت افراد ازشرایط اولیه یک اجتماع سالم می‌باشد.

برای برپایی واستقراریک چنین جامعه سالمی‌،اصلاح وتربیت افرادناسالم آن امری اجتناب ناپذیر است‌. وتنهااصلاح وتربیت است که قادر خواهدبودرفتاروشخصیت منفی این اشخاص رادگرگون نموده وآنهارامبدل به افرادی مثبت وقابل قبول برای جامعه نماید.

بازدید : 258 | تاریخ : چهارشنبه 11 اسفند 1395 زمان : 15:51 | موضوع : | نظرات شما [] ادامه مطلب

بررسی رهن و توثیق بیمه نامه در حقوق ایران

بررسی رهن و توثیق بیمه نامه در حقوق ایران

قوانین و مقررات از مهمترین ارکان یک جامعه می باشند. چرا که زندگی انسانها را در کنار یکدیگر ممکن می سازد.و تا هر اندازه در وضع قوانین دقت بیشتری بکار رفته و براساس نیازهای روز اجتماع باشد به همان میزان تاثیر و کارآیی بیشتری در رفع حوائج و بالتبع افزایش نظم و امنیت جامعه خواهد داشت.

یکی از تاسیسات مهم حقوقی، بیمه می­باشد، بدین نحو که شرکتهای بیمه ای با عقد قرارداد با اشخاص در ازای دریافت مبلغی معین متعهد مسئولیت حقوقی ناشی از حوادث و اتفاقات تا سقفی مشخص را از طرف فرد بیمه شونده بر عهده می­گیرد، به عنوان مثال دارندگان وسائل نقلیه اقدام به بیمه نمودن خودرو خویش می نمایند که در این صورت چنانچه سانحه رانندگی حادث گردد، و چنانچه دارنده وسیله نقلیه بیمه شده مقصر حادثه باشد شرکت بیمه ای، مسئولیت جبران خسارات وارده به اشخاص ثالث را عهده دار بوده و نسبت به پرداخت آن اقدام خواهد نمود. با این توصیف عقد بیمه تشابه زیادی با عقد ضمان دارد و می تواند به دو صورت نقل ذمه و ضم ذمه مورد بررسی قرار گیرد. لذا با عنایت به اینکه عقود بیمه ای دارای اشکال متنوعی می باشد این مسئله مطرح می گردد که آیا بیمه نامه می تواند به­عنوان وثیقه و تضمین معتبر در هنگامه صدور قرار تامین از سوی مراجع قضایی تا سقف مبلغ مندرج در آن مورد پذیرش قرار گیرد؟ و در صورت مثبت بودن پاسخ آیا این توثیق صرفا در مسئولیت ناشی از خسارات مالی در تصادفات رانندگی اعتبار دارد یا در سایر مسئولیت های مالی و جزایی که نیاز به صدور قرار تامین می باشد می توان از بیمه نامه به عنوان وثیقه معتبر استفاده نمود. در این پژوهش ضمن بررسی قوانین و مقررات بیمه ای، و ارزش اعتبار بیمه نامه های مختلف صادره از سوی شرکت های معتبر بیمه ای در نظام حقوقی کشور، سؤالات زیر با پاسخ خواهیم داد.

بازدید : 164 | تاریخ : چهارشنبه 11 اسفند 1395 زمان : 15:49 | موضوع : | نظرات شما [] ادامه مطلب

کار تحقیقی تاثیر اشتباه در شخص و شخصیت در قتل عمدی در حقوق کیفری ایران

کار تحقیقی تاثیر اشتباه در شخص و شخصیت در قتل عمدی در حقوق کیفری ایران

چکیده :1

مقدمه. 2

بیان مسئله :3

هدف تحقیق.. 4

اهیمت و ضرورت تحقیق.. 4

معرفی ساختار تحقیق.. 5

سوالات تحقیق :5

روش تحقیق :5

مبحث اول – اشتباه و اقسام آن.

بازدید : 132 | تاریخ : چهارشنبه 11 اسفند 1395 زمان : 15:48 | موضوع : | نظرات شما [] ادامه مطلب

کارتحقیقی اهداي جنين دیدگاه حقوق و فقهای شیعه

کارتحقیقی اهداي جنين دیدگاه حقوق و فقهای شیعه

فصل اول : بررسی تاریخچه و عناوین حقوقی اهدای جنین.. 2

مبحث اول : بررسی تاریخچه. 3

گفتار اول : تاريخچه. 3

مبحث دوم : جستار گرایی و فرایند اهدای جنین.. 4

گفتار اول : جستارگشايي.. 4

گفتار دوم : فرايند اهداي جنين.. 6

بند اول : داروهای باروری..

بازدید : 210 | تاریخ : چهارشنبه 11 اسفند 1395 زمان : 15:46 | موضوع : | نظرات شما [] ادامه مطلب

کارتحقیقی اختیار متعاقدین در تعیین مدت اجاره در حقوق مدنی ایران مصر فرانسه

کارتحقیقی اختیار متعاقدین در تعیین مدت اجاره در حقوق مدنی ایران مصر فرانسه

فصل اول : بررسی اجاره در مصر و فرانسه. 1

چکیده:2

مقدمه:2

مبحث اول: حداقل و حداکثر مدت اجاره3

گفتار اول : حداقل مدت اجاره3

گفتار دوم : حداکثر مدت اجاره5

گفتار سوم : حداکثر مدت اجاره در حقوق مصر. 6

گفتار چهارم : حداکثر مدت اجاره در حقوق فرانسه.

بازدید : 114 | تاریخ : چهارشنبه 11 اسفند 1395 زمان : 15:44 | موضوع : | نظرات شما [] ادامه مطلب

دانلود تحقیق و پایان نامه در مورد حق و حقوق كودك -تعداد صفحات 137 ص -فرمت word ورد

دانلود تحقیق و پایان نامه در مورد حق و حقوق كودك -تعداد صفحات 137 ص -فرمت word ورد

با توجه به اين كه طبق اصول اعلام شده در منشور سازمان ملل متحد، شالودة آزادي، عدالت و صلح جهاني همانا به رسميت شناختن منزلت ذاتي و حقوق مساوي و غير قابل انكار همة اعضاي خانوادة بشري است.

با در نظر داشتن اين كه مردم ملل متحد اعتماد خود به حقوق اساسي بشر و منلزت و ارزش انسان را در منشور سازمان ملل متحد مورد تأييد مجدد قرار داده اند و عزم راسخ دارند، رشاد اجتماعي و سطح زندگي بهتر توأم با ازادي گسترده تر را ترويج نمايند، با اذعان به اين كه سازمان ملل متحد در اعلاميه جهاني حقوق بشر و در ميثاق‌هاي بين المللي مربوط به حقوق بشر اعلام موافقت نموده است كه همگان بدون هرگونه تبعيضي از نظر نژاد، رنگ، جنسيت، زبان، مذهب، عقايد سياسي و ديگر عقايد، منشأ ملي يا اجتماعي، دارايي، تولد يا ساير خصوصيات سزاوار كليه حقوق و ازادي هاي مندرج در اسناد مذكور هستند. با ياداوري اين كه سازمان ملل متحد در اعلاميه جهاني حقوق بشر اعلام نموده است، دوران كودكي مستلزم مراقبت و مساهدت ويژه مي باشد. با اعتقاد به اين كه خانواده با عنوان گروه بنيادين جامعه و محيط طبيعي رشد و رفاه كلية اعضاي آن و به ويژه كودكان بايد از حمايت و مساعدت لازم برخوردار شود به نحوي كه بتواند مسئوليت هايي را در جامعه كاملاً بر عهده گيرد.

.

بازدید : 117 | تاریخ : چهارشنبه 11 اسفند 1395 زمان : 13:59 | موضوع : | نظرات شما []

دانلود پروژه و کارتحقیقی اعتبارات اسنادی -تعداد صفحات 60 ص -فرمت WORD ورد

دانلود پروژه و کارتحقیقی اعتبارات اسنادی -تعداد صفحات 60 ص -فرمت WORD ورد

پيشرفت و توسعه جوامع صنعتي و تخصصي شدن توليد نياز و انسان به استفاده از تكنولوژي و دستاوردهاي تمدن از سوي ديگر عدم پيشرفت يكسان و هماهنگ جوامع بشري و نياز جوامع اخير به استفاده از نتايج علوم و فنون و مواد خام اوليه معدني جهت كشورهاي صنعتي، كشورهاي را، در جامعه بين الملل نيازمند يكديگر مي‌سازد و بيع تجارت بين الملل به عنوان ضرورت در رابطه بين الملل مطرح مي گردد. اما از سوي ديگر پيشرفت‌هاي سريع و رو به رشد انسان در زمينه هاي فني و تكنولوژي تأثيرات بسيار عميقي در روش و شيوه ها و اشكال اين ضرورت ايجاد نموده ، امروزه در زمان بسيار كوتاهي استفاده از دستگاههاي ارتباطي مجهز مي توان از دور اضافه ترين نقطه دنيا جهت خريد كالاي مشخصي از تاجر يا توليد كننده آن اقدام نمود. يكي از اين پديده هاي نسبتاً جديد كه كمك فراواني به امر تجارت، خصوصاً تجارت بين الملل نموده است اعتبارات اسنادي مي باشد.

بازدید : 128 | تاریخ : چهارشنبه 11 اسفند 1395 زمان : 13:58 | موضوع : | نظرات شما [] ادامه مطلب

دانلود پایان نامه و تحقیق در مورد ارتباط رئيس جمهور-تعداد صفحات 45 ص-فرمت word ورد

دانلود پایان نامه و تحقیق در مورد ارتباط رئيس جمهور-تعداد صفحات 45 ص-فرمت word ورد

شناخت اركان حكومت و ارگانهاي سياسي كشور،روابط آنها با هم،آگاهي از حقوق و آزاديهاي افراد ملت و چگونگي حفظ و رعايت اين حقوق حداقل اطلاعي است كه افراد جامعه بايد در زمينه زندگي سياسي و اجتماعي داشته باشند. قابل پذيرفتن نيست انسانهائي كه در سرزميني رشد كند در زندگي اجتماعي مشاركت نمايند،به آينده اميدوار و علاقمند باشند ولي ندانند كه در اداره امور مملكت چه نقش و سهمي دارند،ندانند كه اركان حكومت و مركز قدرت كشور چگونه شكل مي گيرد،رئيس كشور،رئيس جمهور،چه شرايط و مشخصاتي بايد داشته باشند،و به چه ترتيب در اين مقام قرار مي گيرند،ندانند كه صلاحيت قوه مقننه،قوه اجرائيه،قضائيه در چه حدود است و از همه مهمتر به حقوق اساسي و آزاديهائي كه بخاطر تثبيت آن قرنها مبارزه شده،و خون ميليونها انسان برجسته نثار گرديده واقف نباشند.روزگاري كه حقوق اساسي مطرح نبود و براي حيات و زندگي انسانها ارزشي قائل نبودند،سلب آزادي،به زنجير و بند كشيدن و به اجبار از نقطه اي به نقطه اي ديگر بردن و گروه گروه افراد آدمي را در معرض فروش گذاشتي و بكار اجباري وادار ساختن امري عادي بود.امروز بر آن وضع زشت و ننگين خط بطلان كشيده شده است.

بازدید : 109 | تاریخ : چهارشنبه 11 اسفند 1395 زمان : 13:55 | موضوع : | نظرات شما [] ادامه مطلب

دانلود تحقیق در مورد ازدواج غير ريشه، مجانين و بيمار جسمي يا روحي خطرناك- تعداد صفحات 18 ص-فرمت word ور

دانلود تحقیق در مورد ازدواج غير ريشه، مجانين و بيمار جسمي يا روحي خطرناك- تعداد صفحات 18 ص-فرمت word ور

هيچ كس به ازدواج مجبور يا از آن ممنوع نيست. بيماران، اشخاص غير رشيد حتي مجانين نيز با شرايطي فرصت ازدواج دارند، البته چون مجنون فاقد اراده است، نمي‌تواند مباشر ايجاب يا قبول در عقد نكاح باشد و صيغة عقد را جاري كند، در صورتي كه بيماران خطرناك جسمي و اشخاص غير رشيد چنين منعي ندارند. با وجود اين چون در شرايط كنوني رسم چنان است كه زن و مرد به ديگر (عاقد) وكالت مي‌دهند و صيغة عقد را وكيل دو طرف جاري مي‌كند، حتي اشخاص سالم و بي‌عيب نيز خود عقد را انشا نمي‌كنند بلكه با گفتن بلي، وكالت عاقد حرفه‌اي را در عقد نكاح مي‌پذيرند، اين خطر براي جوانان و اشخاص با حسن نيت وجود دارد كه گرفتار پيمان زناشويي شخص مريض، غير رشيد يا مجنون گردند و ناخواسته طرف انشا يا قبول عقدي قرار بگيرند و خود را اسير نمايندگي (وكالت) و در نتيجه عقد نكاح ناخواسته بكنند.

بازدید : 156 | تاریخ : چهارشنبه 11 اسفند 1395 زمان : 13:52 | موضوع : | نظرات شما [] ادامه مطلب

صفحات سایت

تعداد صفحات : 53